اخبار روز

۶ جنگ بزرگ که رژیم غاصب صهیونیستی آغاز کرد/ شهید سلیمانی چگونه دست اسرائیل را از منطقه کوتاه کرد؟ + فیلم – بلادنیوز

 • ۶ جنگ بزرگ که رژیم غاصب صهیونیستی آغاز کرد/ شهید سلیمانی چگونه دست اسرائیل را از منطقه کوتاه کرد؟ + فیلم – بلادنیوز

  – اخبار فرهنگی –

  به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بلادنیوز ، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با تدبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و دوراندیشی او به عنوان روز قدس نامگذاری شد تا همه آزادی خواهان دنیا یکصدا نام قدس شریف را فریاد بزنند و آزادی آن از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی را طلب کنند. 

  امام خمینی (ره) در روز 16 مرداد 1358 که مصادف با 13 رمضان بود، در پیامی خطاب به مسلمین ایران و جهان، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید و از مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست برای کوتاه کردن دست دولت جعلی اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.  این نامگذاری، آخرین جمعه ماه رمضان را تبدیل به یک رویداد مهم کرد و همه ساله در سراسر دنیا فریاد «القدس لنا» سرداده می‌شود. 

  روز قدس لیله‌القدر تاریخ اسلام است / رستاخیز استکبارستیزی از روز قدس آغاز شد

  با مروری بر بیانات امام خمینی(ره) درباره قدس به وضوح میتوان به اهمیت آن در اندیشه و آرا بنیانگذار انقلاب اسلامی پی برد. 

  امام خمینی(ره) در یکی از سخنرانی‌های خود در مورد روز قدس گفته بود: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرت‌ها فهماند که دیگر آن‌ها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می‌دانم، و روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم.»

  تاکنون مستندهای زیادی با این محوریت ساخته شده است؛ بخشی از این مستندها با محوریت اشغالگری رژیم صهیونیستی در منطقه فلسطین بوده و بخشی دیگر پشت پرده نظام سلطه جهانی در حمایت از این رژیم و سرپوش گذاشتن بر جنایات آنها را روایت کرده است. 

  شهید سلیمانی و تاریخچه مقابله با رژیم صهیونیستی

  یکی از بهترین مستندهایی که در موضوع قدس شریف و فلسطین ساخته شده اثری با عنوان «شهید قدس» است. این فیلم مستند روایتی از تاریخچه مقابله با رژیم صهیونیستی و نقش مهم شهید سلیمانی در این موضوع است. 

  آنچه که این مستند را نسبت به دیگر آثار متفاوت کرده، روایت نقش شهید سلیمانی در مقابله با رژیم صهیونیستی براساس اسناد و مدارک دقیق است. 

  این مستند که پیشتر از تلویزیون نیز پخش شده است را از اینجا می‌توانید ببینید. 

  قبله اول مسلمانان چگونه اشغال شد؟

  مجموعه مستند 5 قسمتی «قدس قبله اول مسلمانان» یکی از آثاری است که با همین مضمون ساخته شده و روایتی از تاریخچه اشغال فلسطین به دست رژیم صهیونیستی را روایت کرده است. در این مجموعه بیش از 7 دهه تاریخ اشغالگری قبله اول مسلمانان بیان شده است. 

  نخستین قسمت از این مجموعه مستند را از اینجا می توانید تماشا کنید. 

  6 جنگ بزرگی که رژیم غاصب صهیونیستی آغاز کرد

  مستند مرزهای مقاومت به کارگردانی وحید فرجی با محوریت تشکیل رژیم صهیونیستی در سال 1948 ساخته شده و روایتگر 6 جنگ بزرگ این رژیم غاصب‌ با کشورهای عربی حاشیه فلسطین نظیر مصر، لبنان، سوریه و اردن است.

  یکی از بخش های مهم این مستند، روایت جنگ‌هایی است که اسرائیل مستقیماً در آن دخالت داشته و اتفاقات قبل، حین و بعد از آن مورد بررسی قرار گرفته است. 

  نوید نوروزی گوینده این مستند است که از اینجا می‌توانید آن را تماشا کنید. 

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا