اخبار روز

امیر خواجه‌فرد: روس‌ها در آغاز جنگ اوکراین به سازمان صنایع هوایی ایران مراجعه کردند – بلادنیوز

 • امیر خواجه‌فرد: روس‌ها در آغاز جنگ اوکراین به سازمان صنایع هوایی ایران مراجعه کردند – بلادنیوز

  – اخبار سیاسی –

  به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری بلادنیوز، امیر خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طی سخنانی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: ما توانمندی‌هایی در سازمان صنایع هوایی داریم و هدف ما ارتقای توان رزم است.

  امیر خواجه فرد: دلیل استقبال از پهپادهای ایرانی کارایی خوب آنها در صحنه های نبرد است

   

  وی با اشاره به جایگاه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش  ادامه داد: این دانشگاه مسئول پرورش فرماندهان آینده است و ما اگر بخواهیم فرماندهان آینده ارتش را از نزدیک ببینیم باید به این دانشگاه سر بزنیم.

  رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ادامه داد: سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در همه عرصه‌های هوایی صنایع مختلفی را دارد که در راستای ارتقای توان بازدارندگی کشور تلاش می‌کند.

  خواجه فرد هدف سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع را رهگیری تهدیدات دور ایستا و پشتیبانی از صنایع هوایی دانست و گفت: در این راستا در عرصه ساخت پهپادها و پرنده‌های با سرنشین و بال ثابت و متحرک اقدامات بسیار خوبی را انجام داده‌ایم.

  وی گفت: بسیاری از کشورها با خرید پیشرفته‌ترین تجهیزات و جنگنده‌ها نیاز خود را تامین می‌کنند اما ما در تهیه این تجهیزات به دلیل تحریم و فشارها با محدودیتها و فشارهای گسترده‌‌ای روبرو هستیم به همین دلیل به سمت بازآماد و نگهداری و بازسازی تجهیزاتی که در دوران جنگ آسیب دیده بودند، رفتیم. به عنوان مثال همه بالگردهایی که در جنگ آسیب دیده بودند را بازسازی کردیم و بعد از آن به سمت تولید بالگردها و جنگنده‌های بومی رفتیم.

  رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، تولید پهپاد را یکی دیگر از اقدامات این سازمان اعلام کرد و گفت: بعد از آغاز جنگ اوکراین روس‌ها به ما مراجعه کردند و از ما پرسیدند که چگونه ناوگان هوایی خود را آماده نگه داشته‌اید، این مراجعه اهمیت و بزرگی کار سازمان صنایع هوایی را نشان داد که با وجود تحریم‌های گسترده توانسته‌ایم ناوگان بالگردی، تجاری و جنگنده‌های خود را آماده بکار نگه‌داریم.

  امیر خواجه فرد در ادامه با اشاره به برخی محصولات از جمله جنگنده کوثر و صاعقه،  بالگرد صبا، موتور ، بدنه و پرنده‌های با سرنشین و موشک‌های کروز گفت: دشمنان بر پیشرفت هوایی کشور ما اعتراف کرده‌اند و در یک مقاله علمی جنگنده کوثر را با اف 35 مقایسه کرده و اعلام کرده بودند که جنگنده کوثر از قابلیت‌های بسیاری زیادی برخوردار است.

  وی پیشرفت‌های کشور در عرصه هوایی را نشانه بلوغ صنعت هوایی کشور دانست و گفت: همه نیروهای ما از زمینی، هوایی، پدافند و دریایی، پهپاد دارند و پهپادهای ما در میدان رزمایش‌های مختلف و میدان رزم واقعی محک خورده و توانمندی و قابلیتهای بسیار منحصر به فرد خود را اثبات کرده‌اند. یکی از دلایلی هم که در دنیا نسبت سمت پهپادهای ما تقابل وجود دارد همین است.

  رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با تاکید بر اهمیت تجهیز نیروهای مسلح با تجهیزات بومی گفت: ما در ابتدا برای خرید تجهیزات اقدام کردیم اما به دلیل تحریم موفق به این مهم نشدیم اما امروز به توانی رسیده‌ایم که درخواستهای متعددی برای خرید و همکاری از کشورهای مختلف دریافت کرده‌ایم.

  امیر خواجه فرد باور و اعتماد به توان و دانش داخلی را بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه در جامعه ما هنوز هم اعتماد به تولیدات داخلی پایین است اما درخواستهای متعددی که برای خرید تجهیزات و پرندهای بدون سرنشین و با سرنشین نشانه جایگاه بالای این توان دارد پس باید توان داخلی را افزایش و باورهای خود را ارتقا دهیم.

  وی عملیات ترکیبی را یکی دیگر از اولویت‌های اصلی صنایع دفاعی کشور دانست و گفت: ما باید بتوانیم در عرصه هوایی، دریایی، پدافند و زمینی بر توان اجرای عملیات ترکیبی خود بیفزائیم تا توان بازدارندگی کشور بیش از پیش افزایش یابد.

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا