اخبار روز

اعلام آمادگی تلویزیون برای ساخت سریالی درباره نیروی دریایی ارتش – بلادنیوز

 • اعلام آمادگی تلویزیون برای ساخت سریالی درباره نیروی دریایی ارتش – بلادنیوز

  – اخبار فرهنگی –

  به گزارش خبرگزاری بلادنیوز، در جلسه شورای مدیران تلویزیون که در محل دفتر فرماندهی نیروی دریایی راهبردی ارتش برگزار شد، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده این نیرو، مأموریت ناوگروه 86 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی با پرچمداری ناوشکن ایرانی دنا را تجلی اقتدار ملت ایران برشمرد.

  امیر دریادار ایرانی خاطرنشان کرد: پیرو تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توسعه علوم و فنون دریایی و دریانوردی‌های طولانی، پس از انجام حدود یک سال کار تحقیقاتی و پژوهشی، ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش برای طولانی‌ترین دریانوردی تاریخ ایران مأموریت پیدا کرد.

  وی افزود: دریادلان نیروی دریایی راهبردی ارتش در این سفر 360 درجه به دور زمین ، با تکیه بر «نیروی انسانی صالح، چابک و برخوردار از فکر و مدیریت صحیح» در کنار «ایستادگی، عزم راسخ، توکل به خدا و امید به آینده» سهم مؤثری در احیاء تمدن دریایی ایران ایفا کردند.

  تکلیف نسخه سریالی «موقعیت مهدی» مشخص شد

  فرماندهی نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه این مأموریت خطیر با پیام صلح و دوستی برای همه ملت‌های جهان کلید خورد تصریح کرد: نهم مهرماه 1401 ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر پشتیبانی مکران تحت عنوان کد 360 یک سفر تاریخی آغاز کردند و پس از طی بیش از 60 هزار کیلومتر با عبور از 4 اقیانوس، 4 قاره و 5 تنگه راهبردی در مدت 8 ماه دریانوردی عملیاتی و آموزشی و سیادت دریایی و اهتزاز پرچم ایران، افتخاری عزت آفرین و امید افزا برای سربلندی بیشتر ایران عزیز رقم خورد.

  معاون سیما نیز در این جلسه از اعلام آمادگی سیمای رسانه ملی در ثبت خاطرات غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: در دیداری که چندی پیش فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با مقام معظم رهبری داشتند، فرماندهی کل قوا تولیدات هنری از جمله پویانمایی را با هدف شناساندن فرصت‌های متنوع دریا و معرفی ظرفیت های پیشرفت دریاپایه را مطالبه داشتند که این فرمان، مسئولیت سیما را نیز سنگین‌تر می‌کند.

  محسن برمهانی با بیان اینکه هدف از این جلسه مشترک، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی عملیاتی برای تبیین مأموریت بزرگ و افتخارآفرین «دنا» است، اظهار داشت: آمادگی داریم تا به سرعت خاطرات خدمه این ناو را ثبت و دستاوردهای سفر غیورمردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را در قالب مستند و به لطف خدا و با همکاری شما در آینده نزدیک در قالب سریال برای مردم عزیز کشورمان به تصویر درآوریم.

  معاون سیما تأکید کرد: جزییات این سفر خطیر و پراهمیت و ویژگی های فردی و خانوادگی دریادلان نیروی دریایی که در این مأموریت بزرگ، داوطلبانه حاضر شدند هر کدام الهام بخش قصه های فرعی و اصلی تولیدات هنرمندانه‌ای است که برای مخاطب جذاب و تماشایی خواهد بود.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: می‌توانیم از ظرفیت پهنه سواحل مکران استفاده کنیم و از زمانی که ناو «دنا» وارد آب های نیلگون خلیج همیشگی فارس می‌شود و در بندرعباس پهلوگیری می‌کند پوشش زنده داشته باشیم و لحظات باشکوه بازگشت خدمه ناو به میهن را ثبت کنیم و به نمایش درآوریم.

  برمهانی اظهار داشت: در همکاری با معاونت استان‌های صداوسیما بنا داریم تیم‌های مستندسازی در منازل خدمه ناو «دنا» که در جای جای کشور قرار دارند، حضور پیدا کنند و گفت‌وگوهایی را ثبت و ضبط کنند تا در پیوند با مستندات این سفر طولانی و روایت خدمه، مستندهای جامعی تولید و آماده پخش شود.

  گفتنی است در این جلسه با امیر فتاحی فرمانده ناو گروه 86 ارتباط تصویری برقرار شد و وی گزارشی از این مأموریت خطیر ارائه کرد.ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به زودی در بندرعباس پهلوگیری می‌کند. در این نشست مدیران شبکه ها، رؤسای مراکزی تولیدی و ستاد معاونت سیما نیز حضور داشتند.

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا