اخبار روز

رسانه‌های عبری: آزاد سازی ۲ اسیر اسرائیلی اصلا عملیات پیچیده‌ای نبود – بلادنیوز

 • رسانه‌های عبری: آزاد سازی ۲ اسیر اسرائیلی اصلا عملیات پیچیده‌ای نبود – بلادنیوز

  – اخبار بین الملل –

  به گزارش گروه عبری خبرگزاری بلادنیوز، این جملات را پایگاه اطلاع رسانی رادیو سراسری رژیم صهیونیستی “ریشت بت” به نقل از دوست این اسیر صهیونیست نقل کرده و افزود، آنها از ابتدا به همراه کارلنا، گابیریلا، میا و سگ معروفی که در مبادله اسرا آزاد شد، در این خانه نگه داری می‌شدند و اخیرا دیگر غذایی برای خوردن وجود نداشت که به آنها بدهند.

  در همین راستا پایگاه عبری زبان وای نت، وابسته به روزنامه یدیعوت آحارانوت در رابطه با محل و شرایط نگهداری این دو اسیر 70 و 60 ساله صهیونیست نوشت:

  فرناندو میرمان و لویس هر، در شرایط نسبتا خوبی هستند، آنها در بیمارستان شیبا بستری شده‌اند، آنها از همان ابتدا در یک آپارتمان معمولی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه نگهداری می‌شدند.

  این در حالی است که ارتش اسرائیل در بیانیه اعلام کرد که در یک عملیات سری و پیچیده در منطقه الشابوره در رفح موفق به آزادی این دو اسیر از دست حماس شده است.

  دانیل هاگاری سخنگوی ارتش اسرائیل در توصیف این عملیات گفته بود که در سال 1 و 49 دقیقه بامداد وارد این ساختمان واقع در شهر رفح شده و نظامیان اسرائیلی اقدام به حفاظت از دو اسیر با بدن‌های خود کردند که یک عملیات جسورانه بوده است.

  وای نت همچنین خبری از پایکوبی نتانیاهو به خاطر آزادی این دو اسیر هم منتشر کرده و نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر خطاب به واحدی که این دو اسیر را آزاد کرد، اقدام آنها را موفق‌‌ترین عملیات نجات در تاریخ اسرائیل توصیف و اعلام کرد شما موفق شدید بعد از کشتن محافظان آنها، آنان را بدون هیچ گزندی بازگردانید.

  این در حالی است که یک فعال فضای مجازی اسرائیلی اعلام کرد، این افراد تقریبا تنها در یک از آپارتمان در خانیونس پیدا شده و نظامیان اسرائیلی 24 ساعت قبل آنها را به یکی از پادگان‌های نظامی در کیسویم منتقل کرده بودند ولی بعد از تلفاتی که حماس طی ساعات اخیر به ارتش اسرائیل وارد کرده، ترجیح داده شد تا این عملیات به این شکل برای کاهش بار منفی کشته و زخمی ‌شدن چند ده نظامی اسرائیلی منتشر شود و بدین شکل (جنایت) قتل عام اخیر مردم در رفح با آتش جنگنده‌های اسرائیلی توجیه شود.

  تحلیل‌گران صهیونیست هم در واکنش به این خبر اعلام کردند، آزادی دو نفر از اسرای اسرائیلی نباید به معنای چشم پوشی از تلاش برای دستیابی به توافق آزادی بقیه اسرا بود.

  به گفته این تحلیل‌گران اینکه بعد از 129 روز جنگ و آن هم تلفات و خسارات 2 اسیر آزاد شوند، دست آورد خاصی محسوب نمی‌شود.

  عاموس هارئیل تحلیل‌گر نظامی روزنامه هاآرتص در این رابطه نوشت: این عملیات گرچه موفقیت آمیز بود اما بسیار دشوار است که بتوان چنین کاری را مجددا تکرار کرد، با وجود آن که ارتش اسرائیل فشار زیادی را بر حماس وارد می‌کند اما این جنبش از این عملیات درس خواهد گرفت و نقاط ضعف خود را بررسی و آمادگی واحدهای نگهداری اسرای اسرائیلی را افزایش خواهد داد.

  بن کاسپیت تحلیل‌گر روزنامه معاریو هم در این رابطه گفت: دو اسیر آزاد شدند، بعد از آن چه باید کرد، حتی اگر این به آن معنی باشد که حماس تحت فشار است بازهم باید به دنبال دستیابی به توافق مبادله اسرا در این شرایط باشیم.

  او در یادداشت خود افزود: از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که زمان به نفع اسرای اسرائیلی نیست، شمار اسرایی که با آتش نظامیان اسرائیلی کشته شده‌اند بسیار بیشتر از شمار اسرایی است که این ارتش موفق به آزادی آنها شده است.

  کشتار ده‌ها فلسطینی برای آزادکردن 2 اسیر؛ چرایی حملات بی‌سابقه صهیونیست‌ها به رفح در غزه

  نداف ایال روزنامه نگار صهیونیست در روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در این رابطه نوشت: باید اذعان کنیم که نمی‌توان اکثر اسرا را از طریق انجام عملیات نظامی آزاد کرد، باید به دنبال پیشنهادات و راهکارهایی برای دستیابی به توافق مربوط به آزادی آنها بشیم، همچنین باید توافقنامه‌‌هایی در رابطه با سازش در منطقه را هم مد نظر داشت.

  انتهای پیام/

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا