اخبار روز

نماینده ولی‌فقیه در سمنان : نهی از منکر نباید با خشونت همراه باشد – بلادنیوز

 • نماینده ولی‌فقیه در سمنان : نهی از منکر نباید با خشونت همراه باشد – بلادنیوز

  به گزارش بلادنیوزبه نقل از  فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان و سمنان صبح امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امام رضا (ع) فرمود که اگر امر به معروف و نهی از منکر را انجام ندهید، اشرار بر شما حاکم می‌شوند و در چنین شرایطی، دعای خوبان نیز مستجاب نمی‌شود.

  نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه مشکلات امروز جامعه به‌ویژه مشکلات فرهنگی و اجتماعی ناشی از بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر در سال‌های قبل است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است که شامل سه مرحله قلبی، لسانی و عملی [قانونی] می‌شود. وی با اشاره به تدوین لایحه عفاف و حجاب گفت: در هفته‌های اخیر بسیاری از دلسوزان انقلاب، خانواده‌های معظم شهدا و دغدغه‌مندان خواستار توجه بیشتر مسؤولان به موضوع حجاب و عفاف شدند که این امر از تدین آنها سرچشمه می‌گیرد.

  تذکر لسانی؛ یکی از توصیه‌های رهبری نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه انسان مؤمن باید نسبت به منکر نفرت قلبی داشته باشد، ادامه داد: همه باید به شیوه‌های صحیح امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته باشند. امام جمعه سمنان تذکر لسانی را یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در باب امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: آخرین مرحله امر به معروف و نهی از که به بخش عملی آن مربوط می‌شود، بر عهده نهادهای قانونی نظام قرار دارد. مطیعی با بیان اینکه دشمن همواره در تلاش است تا جامعه را دوقطبی کند، گفت: این روزها دشمنان تلاش می‌کنند تا نیروهای انقلابی، مؤمن و متدین را مقابل نظام قرار دهند که باید نسبت به این امر مراقب بود.

  وی با تأکید بر تبعیت از رهبر معظم انقلاب در تمام امور به‌ویژه موضوع امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در باب روش‌های امر به معروف و نهی از منکر باید فرمایشات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب را ملاک قرار دهیم؛ به‌گونه‌ای که نه جلوتر از ایشان حرکت کنیم و نه عقب‌تر!

  بی‌حجابی؛ حرام شرعی و سیاسی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با یادآوری نحوه مواجهه رهبر معظم انقلاب با وقایع ماه‌های گذشته افزود: ایشان ضمن اینکه به صراحت بی‌حجابی را حرام شرعی و سیاسی خواندند، از آن‌سو نیز شیوه مواجهه با این مسأله را تبیین کردند.

  مطیعی استفاده از «قول لیّن» را توصیه قرآن برای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: خداوند در سوره مبارکه طه می‌فرماید «اذْهَبَا إِلَی فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَی، فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَینًا لَعَلَّهُ یتَذَکرُ أَوْ یخْشَی»؛ به سوی فرعون بروید که او به سرکشی برخاسته است و با او به نرمی سخن بگویید، شاید که پند پذیرد یا بترسد. امام جمعه سمنان با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر نباید با خشونت همراه باشد، گفت: قرآن کریم می‌فرماید «ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ السَّیئَةَ»؛ بر اساس این آیه، خداوند متعال ما را به مبارزه با بدی فراخوانده است، نه مبارزه با بد! مطیعی با بیان اینکه استان سمنان را نباید با سایر نقاط کشور و کلان‌شهرها مقایسه کرد، گفت: سمنان، استان متدینان و مؤمنان و لذا به هیچ عنوان نباید در گزارش‌ها، این استان را با کلان‌شهرها مقایسه کرد. مسأله اصلی دشمن حجاب و عفاف نیست وی هماهنگی بخش‌های مختلف فرهنگی، قضایی، امنیتی و اطلاعاتی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و افزود: اگر در قضایای مختلف موضع معقولی نداشته باشیم، دشمنان بیشترین سوءاستفاده را از آن موضوع علیه نظام و انقلاب صورت خواهند داد. مطیعی ادامه داد: مسأله اصلی دشمن حجاب و عفاف نیست، بلکه آنها هر موضوعی را به ابزاری برای تضعیف نظام و انقلاب تبدیل می‌کنند. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان توجه به خروجی و دستاوردهای جلسات را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: نتایج برگزاری این جلسات باید در فضای عمومی جامعه محسوس و ملموس باشد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا