اخبار روز

سعیدی، نماینده مجلس: چگونه در برابر مرغ ۱۰۰ هزار تومانی سکوت کرده‌ایم؟ – بلادنیوز

 • سعیدی، نماینده مجلس: چگونه در برابر مرغ ۱۰۰ هزار تومانی سکوت کرده‌ایم؟ – بلادنیوز

  به گزارش بلادنیوزبه نقل از ایلنا: معین الدین سعیدی در جلسه علنی امروز و طی نطق میان دستور ضمن آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت: آزمایش موشک فتاح نشان دهنده توانمندی فرزندان ملت است و دشمنان بدانند راه حاج قاسم ادامه دارد.

  وی افزود: بارها و بارها از این تریبون دردهای بی پایان مردم استان سیستان و بلوچستان گفتم اما امروز می خواهم از جذابترین و بکر ترین سواحل آن بگویم از مناظر طبیعی سواحل مکران،‌ کوه‌های مینیاتوری چابهار،‌ تالاب لیپار با رنگ‌های سحرآمیزش و بندر گواتر،ساحل درک،صخره‌های جلبک‌پوش،دشت کهیر،تالاب لیپار،نیک شهر و قصر قند و از بزرگی مردمی که رنج بسیار تحمل می کنند اما خم به ابرو نمی آورند و از محضر زنان و مردان دشتیاری بزرگ و کهیر می توان درس انسانیت و نوع دوستی آموخت و این مردم شایسته خدمات بیشتر هستند.

  نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس ادامه داد: از تلاش های بخش های مختلف نظام برایی آبرسانی و توسعه بازارچه های مرزی تشکر می کنم اما هنوز در چابهار به عنوان نقطه قانونی مکران در کنار اقیانوس مردم هفته‌ای یک روز آب دارند و مردم روستاها از آب سقایی هم محروم هستند و ۵۸ روستای بخش مرکزی چابهار شاخص صفر درصدی دسترسی به آب شرب را تجربه می کنند.

  وی خطاب به وزیر نیرو گفت: تکمییل پروژه های آبرسانی و سد های منطقه نظیر ۱۸ روستایی سدخیرآباد نیک شهر و اصلاح تعرفه های آب و برق در نیک شهر و قصرقند ضرورت دارد.

  وی در بخش دیگری از صحبت های خود با انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان منطقه گفت: فاجعه تلخ هفته گذشته در قتلگاه بیمارستان چابهار و نوزادان سیستان و بلوچستانی از وزیر بهداشت می خواهم ضمن برخورد با متخلفان اقدام عاجل برای تکمیل بیمارستان انجام دهند.

  سعیدی تصریح کرد: در دولت قبل که همه چیز را به کدخدا گره زده بود شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم اما در این دولت هم تورم کالاهای اساسی سفره مردم را کوچک کرده و روزی از همین تریبون مرغ ۲۵ هزار تومانی را نشان ناتوانی مدیران دولت وقت می دانستیم حالا چگونه در برابر مرغ ۱۰۰ هزار تومانی سکوت کردیم؟یک سوم سرانه مصرف گوشت سفید در کشور کاهش یافته و مسئولان دولتی از شگفت زدگی مقامات خارجی از سرعت قطار اقتصاد دم می زنند اما کاش از مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند و روستاها سوال می کردند.

  وی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: در ۸ مهر ۱۴۰۱ فاجعه ای خونین در زاهدان رخ داد که سیمای استان را برای همیشه دگرگون کرد و ده ها مسلمان که برای نماز در مصلای زاهدان جمع شده بودند بی گناه شهید شدند و رهبری نظام با اعزام هیئتی ضمن محکومیت این جنایت دستوراتی صادر کردند و فکر نکنید با گذشت زمان غم مردم کاهش پیدا می کند بلکه محاکمه شفاف عاملین و عامرین این جنایت مطالبه مردم است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا