اخبار روز

پایان جنگ یمن اعلام شد / آمادگی امارات برای مذاکرات مستقیم با صنعا – بلادنیوز

 • پایان جنگ یمن اعلام شد / آمادگی امارات برای مذاکرات مستقیم با صنعا – بلادنیوز

  به گزارش بلادنیوزبه نقل از ایسنا، منابع وابسته به دولت نجات ملی یمن اعلام کردند که امارات در تدارک مذاکرات مستقیم با صنعا است.

  عبدالعزیز البکیر وزیر مشاور دولت نجات ملی یمن از آمادگی امارات برای صلح با صنعا پرده برداشت.

  وی تصریح کرد که امارات تیم مذاکره کننده خود را برای مذاکرات مستقیم با صنعا جهت برقراری صلح آماده می‌کند.

  این مقام دولت نجات ملی یمن در ادامه تاکید کرد: جنگ به رهبری سعودی علیه یمن به پایان رسیده است و درباره موضوعات انسانی و تحویل حقوق توافق به عمل آمده است و به زودی تمدید آتش بس اعلام خواهد شد.

  این در حالی است که پیش از این هم محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرده بود که منطقه به ازسرگیری روابط طبیعی میان کشورهای آن نیاز دارد.

  امارات تاکنون واکنشی در این زمینه نداشته است.

  پیشنهاد ایران به نماینده سازمان ملل برای صلح در یمن

  ️امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با ایشان، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل سیاسی بحران یمن را مورد تاکید قرار داد.
  ️وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام حمایت از استمرار آتش بس، لغو محاصره انسانی و حل و فصل سیاسی بحران یمن مبتنی بر توجه به موضوعات انسانی و در چارچوب گفتگوهای یمنی – یمنی، پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه گفتگو که به تامین صلح و ثبات در یمن کمک کند و همچنین تلاشهای دبیر کل سازمان ملل متحد و اعزام نماینده ویژه برای پیگیری موضوع را اعلام کرد.
  ️هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز در این دیدار حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاشهای سازمان ملل متحد در زمینه صلح در یمن را خواستار شد و تاکید کرد سازمان ملل متحد در تمرکز بر راه حل سیاسی برای حل بحران یمن جدیت دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا