اخبار روز

چاچوب اولین قانون جامع کریپتو در جهان تدوین شد – بلادنیوز

 • چاچوب اولین قانون جامع کریپتو در جهان تدوین شد – بلادنیوز

  به گزارش بلادنیوزحسین عسکری نوشت: در جلسه روز سه شنبه، شورای اتحادیه اروپا، متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو، قانون بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) را تصویب کرد.

  مجموعه قوانین دارایی های رمزنگاری، صادرکنندگان آنها و ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری را تحت یک چارچوب نظارتی در سراسر اتحادیه قرار می دهد.

  این شورا خاطرنشان کرد که تصویب رسمی آخرین مرحله در روند قانونگذاری است.

  این مصوبه پس از توافق ژوئن ۲۰۲۲، پس از مذاکرات سه گانه با پارلمان اروپا و کمیسیون و رای قانونگذاران اتحادیه اروپا در آوریل سال جاری به دست آمد.

  الیزابت سوانتسون، وزیر دارایی سوئد، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز به وعده خود مبنی بر شروع تنظیم مقررات دارایی های رمزنگاری شده عمل می کنیم.

  وی همچنین در بیانیه ای تاکید کرد: رویدادهای اخیر بازار رمزارز نیاز فوری به وضع قوانینی را تایید کرده است که از اروپایی‌هایی که در این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند محافظت بهتری می‌کند و از سوء استفاده از صنعت کریپتو برای اهداف پولشویی و تامین مالی تروریسم جلوگیری می‌کند.

  این قانون برای تنظیم نظارت، حفاظت از مصرف کننده و حفاظت از محیط زیست دارایی های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، طراحی شده است. قوانین جدید همچنین توکن های ابزار، توکن های دارای مرجع و استیبل کوین ها را نیز پوشش می دهد.

  این قانون پلتفرم های معاملاتی و همچنین کیف پول های دیجیتالی را که برای نگهداری دارایی های رمزنگاری استفاده می شود، قانونی می کند. شورای اتحادیه اروپا تاکید کرد: این چارچوب نظارتی با هدف محافظت از سرمایه گذاران، حفظ ثبات مالی، در عین حال اجازه دادن به نوآوری و تقویت جذابیت بخش دارایی های رمزنگاری شده است.

  همچنین این قوانین یک چارچوب نظارتی هماهنگ در اتحادیه اروپا معرفی می‌کند که با توجه به ماهیت جهانی بازارهای کریپتو، در مقایسه با وضعیت فعلی قوانین ملی فقط در برخی از کشورهای عضو، بهبود یافته است.

  قانون بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) بخشی از یک بسته مالی دیجیتال بزرگتر است که هدف آن توسعه یک رویکرد مشترک در بین اروپایی ها است که شامل یک استراتژی مالی دیجیتال، قانون مقاومت عملیاتی دیجیتال در مورد ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری و پیشنهادی در مورد رژیم آزمایشی فناوری دفتر کل توزیع شده برای مصارف عمده فروشی را ارائه می‌دهد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا