اخبار روز

ترامپ: اگر رئیس جمهور شوم به جز روز اول، دیکتاتور نخواهم بود – بلادنیوز

 • ترامپ: اگر رئیس جمهور شوم به جز روز اول، دیکتاتور نخواهم بود – بلادنیوز

  – اخبار بین الملل –

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بلادنیوز، دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 اعلام کرد اگر بار دیگر رئیس جمهور شود به جز در روز اول ریاست جمهوری، دیکتاتور نخواهد بود.

  وی در حالی این اظهارات را بیان کرد که دموکرات‌ها و برخی جمهوری خواهان هشدار دادند که اگر ترامپ در انتخابات 2024 بار دیگر پیروز شود، آمریکا در معرض خطر دیکتاتوری و استبداد خواهد بود.

  این در حالی است که ترامپ دو مرتبه در جریان یک گردهمایی انتخاباتی تلویزیونی در آیووا این موضوع را انکار کرد که اگر بار دیگر به کاخ سفید راه پیدا کند، برای انتقام گرفتن از مخالفان سیاسی اش از قدرت خود سوء استفاده نخواهد کرد.

  رئیس جمهور سابق تاکید کرد که اگر به قدرت برسد هیچ وقت به جز روز اول دیکتاتور نخواهد بود. وی تصریح کرد که در روز اول به قدرت رسیدن قصد دارد از قدرتش برای بستن مرزهای جنوبی کشور با مکزیک و گسترش استخراج نفت استفاده کند.

  اما در همین حال دونالد ترامپ بارها وعده داده که اگر بار دیگر قدرت را در دست بگیرد، از مخالفان سیاسی اش انتقام خواهد گرفت و آنها را مجازات خواهد کرد.

  در همین راستا وی در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار کرده بود از جمله اهداف انتقام جویی او، جو بایدن، دادستان هایی که او را با دهها مورد اتهامی مواجه کرده، وزارت دادگستری و ساختار اداری فدرال خواهد بود.

  براساس این گزارش، جو بایدن بارها هشدار داده که ترامپ تهدیدی برای دموکراسی است و انتخاب دوباره او نویدی برای دوران خطرناک و بی سابقه دیکتاتوری در آمریکاست.

  چندی قبل جو بایدن اعلام کرد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند زیرا دموکراسی در این کشور همچنان در معرض خطر است.

  رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد دموکراسی در آمریکا همچنان در معرض خطر است و به همین دلیل لازم می بینم که بار دیگر در انتخابات شرکت کنم. جای هیچ پرسشی نیست که دونالد ترامپ و دیگر جمهوری خواهانی که شعار «بار دیگر عظمت را به آمریکا باز می گردانیم»، را سر داده‌اند می خواهند دموکراسی را در این کشور از بین ببرند و من همیشه از دموکراسی کشورمان دفاع کرده و برای آن می جنگم.

  بایدن همچنین در یکی از مستقیم‌ترین انتقادهای خود علیه «دونالد ترامپ» وی را تهدیدی علیه نهادهای دموکراتیک این کشور توصیف کرد.

  بایدن هشدار داد چنانچه ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده به قدرت برسد بار دیگر رویه سابق خود مبنی بر تحریک به خشونت، تلاش برای به دست آوردن قدرت نامحدود و توطئه برای تضعیف قانون اساسی ایالات متحده را ادامه خواهد داد.

  بایدن اضافه کرد: «ترامپ می‌گوید قانون اساسی به او اختیار داده که حق دارد هر کاری که می‌خواهد در کسوت رئیس‌جمهور انجام دهد. نشنیده‌ام که این حرف را رئیس‌جمهور دیگری گفته باشد.این تفکری خطرناک است که این رئیس‌جمهور بالاتر از قانون باشد و هیچ محدودیتی برای اختیاراتش وجود نداشته باشد.»

  بایدن همچنین گفت که ترامپ پیرو قانون اساسی یا خدمت رسانی به شهروندان آمریکا نیست بلکه این «انتقام‌جویی و کینه‌توزی» است که رفتارهای او را هدایت می‌کند.

  علاوه بر این بایدن اظهار کرد که اگر دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی 2024 شرکت نمی کرد، ممکن بود او نیز برای بار دوم در انتخابات حاضر نمی شد، زیرا جمهوری خواهان تهدیدی واحد برای ایالات متحده هستند.

  همچنین لیز چنی جمهوری خواه سابق آمریکایی از ایالت وایومینگ، نیز هشدار داد اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود،‌ ایالات متحده آرام آرام به سمت دیکتاتوری پیش می رود.

  وی هشدار داد اگر جمهوری خواهان در سال 2025 اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند، این موضوع تهدیدی برای ایالات متحده خواهد بود.     

  در همین حال ترامپ تصریح کرد تلاش ها برای ممانعت از حضور او در انتخابات با استفاده از متمم چهاردهم قانون اساسی و رسانه ها او را مشهورتر از سال های 2016 یا 2020 کرده است.

  او دیگر هم حزبی های جمهوری خواه خود را تشویق کرد که مناظره نکنند اما در مقابل بایدن متحد شوند. آنها باید برای شکست دادن بدترین و بی کفایت ترین دولت در تاریخ ایالات متحده، با یکدیگر متحد شوند.

  وی همچنین در یک پیام ویدئویی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال جو بایدن را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: پیروزی دوباره بایدن در انتخابات به معنای آن است که کشور خواهد مُرد.

  وی افزود: بایدن فاسدترین و بی کفایت ترین رئیس جمهور تاریخ کشور است و اگر او برای چهار سال دیگر رئیس جمهور شود، کشور از دست می رود.

  در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را در و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

  اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.

  لیز چنی: آمریکا با انتخاب دوباره ترامپ به سمت دیکتاتوری می‌رود

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا