اخبار روز

علت علاقه عجیب مردم این کشور به صدام چیست؟ + عکس – بلادنیوز

 • علت علاقه عجیب مردم این کشور به صدام چیست؟ + عکس – بلادنیوز

  به گزارش بلادنیوز خبرگزاری فرانسه در گزارشی می‌نویسد در حالی که تصاویر صدام حسین و نمادهای مربوط به دوران حکمرانی او در عراق غیرقانونی هستند اما تصاویر او در اردن دست به‌دست می‌شود. بنا به این گزارش، تصاویر صدام حسین روی پوشش گوشی‌های تلفن همراه اردنی‌ها تا آویز داخل تاکسی‌هایشان دیده می‌شود.

  اردنی‌های تحسین‌کننده صدام حسین که آشکارا علاقه خود را به مرد قدرتمند پیشین عراق بیان می‌کنند، از او به دلیل «مقاومتش در برابر مداخلات غرب در خاورمیانه» به عنوان «قهرمان» نام می‌برند.

  آن‌ها همچنین صدام حسین را به دلیل «آرمان‌های ملی‌گرایانه عربی‌اش» به یاد می‌آورند و «حمایت» او از فلسطین را تحسین می‌کنند.

  همچنین او از کمک صدام حسین به «خانواده‌های شهدای فلسطینی و بازسازی خانه‌های فلسطینی‌ها که توسط اسرائیل تخریب‌شده‌ بودند» به عنوان یکی دیگر از دلایل محبوبیت دیکتاتور پیشین عراق و فراموش نشدنش در میان شهروندان اردن نام برد.

  خلیل عطیه در ادامه تصریح کرد که اردنی‌ها رهبر پیشین عراق را به عنوان «یک قهرمان و ناجی که ماموریتش توسعه ملت عرب بود»، می‌شناسند.

  به گفته او، صدام حسین «تنها رهبر عرب» بود که با رونق دادن به صنایع نظامی، ساخت تسلیحات را ممکن ساخت و اسرائیل را با ۳۹ موشک ساخت عراق هدف قرار داد.

  محبوبیت عجیب صدام در این کشور/ قاب موبایل با عکس صدام

  محبوبیت عجیب صدام در این کشور/ قاب موبایل با عکس صدام

  محبوبیت عجیب صدام در این کشور/ قاب موبایل با عکس صدام

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا