اخبار روز

واکنش قلعه‌نویی به حضور سردار آزمون در مسابقه والیبال و مخالفان حضورش در تیم ملی – بلادنیوز

 • واکنش قلعه‌نویی به حضور سردار آزمون در مسابقه والیبال و مخالفان حضورش در تیم ملی – بلادنیوز

  – اخبار ورزشی –

  به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری بلادنیوز، امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک ـ یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل روسیه در دیداری تدارکاتی گفت: اجازه دهید بهار طبیعت را که با بهار قرآن تقارن پیدا کرده است، به مردم داخل و خارج از کشور تبریک بگویم و امیدوارم سال پرباری برای ملت ایران باشد، این ملت لیاقت بهترین‌ها را دارند.

  دو پنالتی، تعیین‌کننده نتیجه دیدار ایران و ورسیه/ قلعه‌نویی با تساوی استارت زد

  وی ابتدا با این سؤال از سوی خبرنگاری روبه‌رو شد که چه‌صحبتی با مخالفان حضورش در تیم ملی دارد، گفت: مخالفان؟ مبارک‌شان باشد، دلیل‌تان برای مخالفت چیست؟ یعنی هزار و خرده‌ای امتیاز در لیگ را نمی‌بینید؟ تا هزار می‌توانید بشمارید؟ بشمارید تا سؤال بعدی را جواب بدهم.

  سایر خبرنگاران حاضر در نشست خبری درخواست کردند که ابتدا درباره بازی ایران و روسیه صحبت شود که قلعه‌نویی گفت: به مخالفان باید احترام گزارد چون نظرشان است و قرار نیست همه تأیید کنند و آنها هم قابل احترام هستند. فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوب چند سال اخیر تیم ملی بود. مربی وظیفه دارد دو شاخصه مهم انجام دهد؛ یکی ایجاد موقعیت روی دروازه حریف و دوم اینکه اجازه موقعیت روی دروازه خود را ندهد، در این بحث خیلی عالی بودیم.

  قلعه‌نویی افزود: در ایجاد موقعیت، گردش توپ، شوت، کرنر و… خوب بودیم ولی توپ‌های‌مان تبدیل به گل نشد. این بازی خیلی امیدوارمان کرد و هفته به هفته، ماه به ماه بهتر خواهیم شد. باید از بازیکنانم تشکر کنم که با قلب‌شان بازی کردند، جنگیدند و موقعیت‌های زیادی خلق کردند. این‌که در سه، چهار روز توانستیم نگرش‌مان را قالب کنیم خیلی مهم است.

  سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بازی خیلی خوبی برابر روسیه داشتیم که نشانه‌های زیادی داشت؛ اول اینکه مردم هیچ وقت روی صندلی‌های‌شان ننشستند و مدام تشویق کردند و پس از بازی ایستادند و تیم ملی‌شان را تشویق کردند، حتماً مخالفانی بین آنها بودند که تشویق می‌کردند.

  قلعه‌نویی در واکنش به این سؤال که سردار آزمون در شرایطی در اردوی تیم ملی حضور نداشت که در شهر گنبد مشغول بازی والیبال بود، گفت: از شما خواهش می‌کنم درباره بازیکنانی که حضور دارند، صحبت کنید، آنهایی که بودند مثل سرباز وطن در تمرینات و وظایف‌شان را انجام دادند، خوشبختانه در تیم‌هایی که بودم بازیکن‌محوری نداشتیم، بازیکن‌سالاری داشتیم ولی بازیکن‌محوری نداشتیم. امروز شهریار مغانلو و رضا اسدی بیشتر از آن چیزی که فکر کردیم خیلی بهتر بودند. اگر یازده بازیکن امروز را کنار بگذاریم و یازده بازیکن دیگر را برابر کنیا به میدان بفرستیم با همین کیفیت می‌توانند بازی کنند. هر کسی با قلبش کنار مردم و تیم ملی است و قطعاً سردار آزمون هم خواهد بود. شاید خیلی از بازیکنان فعلی در اردو نباشند ولی درباره آنهایی که هستند باید صحبت کنیم.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار بلادنیوز مبنی بر احتمال حضور یک مربی پرتغالی در کادر فنی تیم ملی گفت: کادر ما هنوز تکمیل نشده است و حتماً مربی‌ای می‌آوریم که سابقه و تجربه نشستن روی نیمکت تیمی در جام جهانی را داشته باشد، در حال بررسی هستیم تا همکار خوبی بیاوریم. از باشگاه تراکتور تبریز ممنونم که مربی گلرهایش را در اختیار ما گذاشت و باید از زنوزی و نصیرزاده تشکر کنم. یکی دو نفر به‌عنوان مشاور و یک نفر به‌عنوان اجرایی به ما اضافه می‌شوند تا لیگ را کامل بررسی کنند.

  قلعه‌نویی در مورد قدرت تیم روسیه یادآور شد: روسیه یکی از تیم‌های خوب است و آنها نیز مثل ما چند ماه در شرایط مسابقه نبودند. با پرس‌هایی که مخصوصاً در نیمه دوم انجام دادیم قدرت‌مان را نشان دادیم. نگرش فوتبال من است که از جلو پرس کنیم و در تیم‌هایی مثل گل‌گهر سیرجان، سپاهان، تراکتور و… این کار را انجام می‌دادیم. روسیه تیم خوبی بود ولی مخصوصاً در نیمه دوم با پرس‌ها و تعویض‌هایی که انجام دادیم بازی‌سازی آنها را از بین بردیم. خیلی موقعیت داشتیم و این بازی باید با حداقل دو، سه گل تمام می‌شد.

  وی یادآور شد: این بازی من را خیلی امیدوار کرد. تنها دو، سه روز است لژیونرها اضافه شده‌اند و خوشحالم مردم از ما راضی هستند، هرچند از ایده‌آل‌های خودمان فاصله داریم و یقیناً از این بهتر خواهیم شد. از بزرگترهای تیم‌مان تشکر می‌کنم که به‌خلاف دشمنان و مخالفان چه بیرون و چه داخل واقعاً بزرگی کردند. قضیه دشمنان مثل کسی است که به داروخانه می‌رود و می‌پرسد “میخ دارید؟”! وقتی با این بازیکنان صحبت کردم هم از برنامه‌ریزی و هم نظم و انضباط و هم آنالیز راضی بودند. امیدوارم روزها و بازی‌های بهتر از این داشته باشیم، مخالفان نیز برای ما عزیز هستند، مگر می‌شود انتقاد نباشد؟ انتقادی که البته با حب و بغض نباشد، یک‌سری دنبال حب و بغض هستند که نه به مملکت کمک می‌کند نه فوتبال ما، اینها را کنار بگذارند و به فکر مردم باشند.

  قلعه‌نویی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه از کادر فنی فعلی او چه نفراتی باقی می‌مانند، تصریح کرد: جا دارد از باشگاه خوب، فرهنگی و معرفتی گل‌گهر تشکر کنم، از جمله آقای عتیقی، اسفندیارپور، حلوایی و… که محبت کردند. تا خرداد ماه که لیگ تمام می‌شود برنامه‌ای داریم و باید لیگ را بررسی و لژیونرها را نظارت کنیم. یک همکار خوب خارجی و یکی دو نفر داخلی اضافه می‌شوند. اضافه شدن یکی دو نفر به‌عنوان مشاور در برنامه‌های‌مان قرار دارد. از آقای تاج تشکر می‌کنم که با صحبت‌هایش روحیه تیم را بالا برد و همه باید دست به دست هم دهیم تا مردم را خوشحال کنیم.

  وی درباره اینکه روسیه با تیم زیر 30 سال در این بازی شرکت کرد، خاطرنشان کرد: عرض کردم آنها 4 ماه است بازی نکرده‌اند و ما هم چند لژیونر نداشتیم و به‌جای آنها از بازیکنان لیگ  استفاده کردیم. شهریار مغانلو، امید نورافکن، رضا اسدی و… قابلیت لژیونر شدن دارند. اگر می‌باختیم می‌گفتند “دیدید هیچی بلد نیست.”، حالا که بازی خوبی انجام دادیم می‌گویند “لژیونرهای‌شان نبودند”! در دوره قبلی نیز سؤالات نخ‌نما می‌پرسیدند. به تیمی 7 گل زدیم، تیمی که بورا (میلوتینوویچ) را داشت که 4 جام جهانی را تجربه کرده بود ولی گفتند “تیم الکی آمده است.”، به‌نظرتان یک مربی که 4 دوره جام جهانی تجربه داشته است اعتبارش را در تیم دیگری می‌گذارد و به تیم الکی می‌رود؟ در سال 2006 این سؤالات پرسیده می‌شد! لژیونرها از همین لیگ لژیونر می‌شوند.

  سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد اینکه در گذشته درباره عدم‌تمکین بازیکنان لژیونر صحبت می‌شد و این بار اردوی تیم ملی چطور گذشت، گفت: این سؤال را از خود بازیکنان بپرسید. من اصولی دارم و هیچ‌وقت از آن عقب‌نشینی نمی‌کنم، جایگاه بازیکن مشخص است و جایگاه من هم مشخص، اتفاقاً تشکر من از بازیکنان بزرگ ما این بود که قبل از حضورشان در اردو با من صحبت کردند و حرف‌هایی زدند که آسیب‌شناسی شد، اصلاً چنین چیزهایی نیست و بازیکنان فرهنگ‌ حرفه‌ای دارند. یک‌سری مخالفان از این حرف‌ها می‌زنند، اگر ببریم می‌گویند “بازیکنان حریف‌ نبودند” و اگر نبریم چیز دیگری می‌گویند، برای ما مهم نیست. در این بازی موقعیت‌های زیادی خلق کردیم و فوتبالی به نمایش گذاشتیم که تماشاگر ایستاده نگاه کرد. از حضور بانوان تشکر می‌کنم و امیدوارم در لیگ نیز اتفاق بیفتد. روز خوبی بود و آنهایی که لذت نبردند بروند بازی را دوباره ببینند و لذت ببرند.

  انتهای پیام/+

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا